Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza HR Excellence in Research
Kontakt ul. Chopina 12/18, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3410
e-mail: wmii@mat.umk.pl

75. spotkanie Toruń JUG - O Jakości oprogramowania oraz Overengineeringu 27.11.2024 r.

Logo JUG

Zapraszamy na kolejne spotkanie Toruń JUG. Spotkanie odbędzie się w środę 27 listopada 2024 r. w godzinach 18:00-20:00 w sali S9.
Wstęp wolny a rejestracja dostępna jest poprzez stronę wydarzenia:  https://www.meetup.com/torun-jug/events/304619555/

Tematy wystąpień:

Jakość oprogramowania – od zera do produkcji i jeden krok dalej.

Jako inżynierowie chcemy tworzyć rozwiązania wysokiej jakości. Ale co to znaczy jakość? Czy zawsze oznacza to samo? Gdzie ją znaleźć i czy ma początek lub koniec? Czy da się ją zmierzyć i porównać? Dla kogo jest ważna? Czy niska jakość jest gorsza od wysokiej?
Podczas naszego spotkania poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania udając się w podróż po cyklu wytwarzania oprogramowania – od zera aż po produkcję, a nawet jeden krok dalej. W jej trakcie spojrzymy na wszystko z góry, zobaczymy różne ekstrema, odwiedzimy rozsądek, zanurkujemy w przykładach z życia wziętych, a przede wszystkim spróbujemy odnaleźć w tym wszystkim siebie i swoją rolę w drodze do jakości.

O prelegencie:
Daniel Dopierała - Programista z zamiłowania, orędownik rozsądnej jakości z wewnętrznej potrzeby. Od pięciu lat rozwija katalog i klasyfikację produktów w Allegro, obecnie w roli głównego inżyniera. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci z czwartym w drodze. Rodowity Poznaniak. Uwielbia twórczość Tolkiena i czyste nocne niebo.

Z armaty do muchy, czyli krótka historia overengineeringu.

Czy warto podążać za modą w IT? Tak modą, bo patrząc z boku na naszą branżę wydaje się, że wszystko musi być AI. A wcześniej Data. A wcześniej w chmurze. A jeszcze wcześniej mikroserwisowe. W tej krótkiej i pełnej skrótów myślowych prezentacji zadam wiele kontrowersyjnych pytań, np. czy API na prawdę trzeba pisać w MVC i czy warto przenosić wszystko do chmury.

O prelegencie:
Cezary Krzyżanowski – stąpa na pograniczu światów infrastruktury i software-u od 15 lat. Na co dzień krzewiciel developer experience i architekt platformy kubernetesowej. Wieczorami obieżyświat i miłośnik natury.

pozostałe wiadomości