We wtorek 01.10.2024 odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki immatrykulacja studentów I roku studiów stacjonarnych. Uroczystości przewodniczył dziekan naszego wydziału prof. dr hab. Grzegorz Bobiński. Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczyciła nas dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK - prorektorka ds. promocji i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, która przybliżyła szczegóły jubileuszu 20-40-80 obchodzonego w tym roku akademickim na UMK.
Oprócz tradycyjnego przyjęcia w poczet studentów, spotkanie było także okazją do zapoznania się z pracownikami, historią i strukturą wydziału. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego była także okazją do wręczenia wyróżnień studentom i absolwentom za wybitne osiągnięcia z roku 2023/24.
W pierwszej grupie nagrodzonych znaleźli się:
- Paweł Aniszewski
- Paweł Czarkowski
- Maciej Dudek
- Agnieszka Gołembiewska
- Paweł Gołębiewski
- Piotr Juszczyk
- Adam Konysz
- Faustyna Korejwo
- Łukasz Kotlewski
- Dawid Kwaśniewski
- Łukasz Skabowski
- Mateusz Sobkowiak
- Julia Wilczyńska
Wymienieni studenci wykazali się zdobywaniem wyróżnień oraz medali w zawodach i konkursach informatycznych lub matematycznych oraz osoby wyróżniające się osiągnięciami w nauce, udziałem w szkołach i konferencjach naukowych, pracą naukową lub bardzo dobrą średnią ocen.
Drugą grupa, która otrzymała wyróżnienia to:
- Szymon Araszewicz
- Berenika Balcerak
- Karol Kleba
- Jan Kogowski
- Aleksandra Laskowska
- Jakub Pawłowski
- Klaudia Pełczyńska
- Kamil Ruszkowski
- Weronika Winsztal
Wyróżnieni studenci zostali docenieni za działalność promocyjno-organizacyjną taką, jak pomoc w organizacji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, pomoc w organizacji spotkań z cyklu meetit.live czy działalność w Samorządzie Studenckim.
W czasie immatrykulacji wręczono również Nagrody Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki dla studentów Informatyki za konkurs Programowania Zespołowego oraz dla studentów Matematyki Stosowanej za konkurs Projektów Zespołowych z roku 2023/24.
W konkursie Programowania Zespołowego przyznano nagrody w trzech kategoriach: technologia, potencjał biznesowy oraz potencjał społeczny. W kategorii technologia nagrodę zdobył projekt Wirtualny Automatyczny System Portierni przygotowany przez zespół nr 6 w składzie: Laura Chojnowska, Dominik Dziombowski, Aleksandra Górska, Karol Porożyński i Kacper Przybyszewski. Opiekunem zespołu był pan Michał Dudkiewicz z firmy NMG S.A. Ten projekt zdobył także główną nagrodę na Międzywydziałowym Konkursie Pojektów Zespołowych organizowanym wspólnie z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. W kategorii potencjał biznesowy nagrodę zdobył projekt Motzart przygotowany przez zespół nr 1 w składzie: Kacper Falkiewicz, Mateusz Jachym, Piotr Kowalczyk, Kamil Kucharski i Michał Przysiężny. Opiekunem zespołu był pan Szymon Skowroński z firmy iteo. Projekt zdobył także wyróżnienie na Międzywydziałowym Konkursie Pojektów Zespołowych. W kategorii potencjał społeczny nagrodę zdobył projekt MovieTonight przygotowany przez zespół nr 3 w składzie: Patryk Cierniak, Julia Grzankowska, Konrad Jaszczak, Maksymilian Laskowski i Aleksandra Pabian. Opiekunem zespołu był pan Paweł Lal z firmy Sii Poland.
W konkursie Projektów Zespołowych nagrodę otrzymał zespół ETF Investment Fund w składzie: Daria Dembińska, Karolina Korwin-Piotrowska i Julia Markiewicz za projekt Zadbaj o swoją przyszłą emeryturę: tworzenie funduszu inwestycyjnego. Opiekunem zespołu był mgr Damian Guzek z firmy StateStreet Bank. Wyróżnienie otrzymał zespół Smart Sorters w składzie Faustyna Korejwo, Karolina Kosowska i Zuzanna Sulecka za projekt Klasyfikacja ofert na platformie Allegro. Opiekunką zespołu była dr Alicja Rączkowska z firmy Allegro.
Na uroczystym rozpoczęciu roku na naszym wydziale swoje nagrody do rąk własnych mieli okazję otrzymać najlepszy absolwent Łukasz Kotlewski oraz najlepszy student Mateusz Sobkowiak.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!