Nagroda EMS dla A. Kanigowskiego

Laureat nagrody
fot. D. Strzelecki

Dr hab. Adam Kanigowski, prof. UJ, został laureatem nagrody Europejskiego Towarzystwa Matematycznego (European Mathematical Society), którą otrzymał podczas IX Europejskiego Kongresu Matematycznego w Sewilli. Nagrody są przyznawane w cyklu czteroletnim, co najwyżej dziesięciu badaczom, którzy nie ukończyli 35 lat w momencie nominacji.

Adam Kanigowski jest absolwentem naszego wydziału z roku 2012, a stopień doktora uzyskał w IM PAN w roku 2015 na podstawie rozprawy "Własności ergodyczne gładkich potoków na powierzchniach", której promotorami byli prof. Mariusz Lemańczyk i dr hab. Joanna Kułaga-Przymus.

Aktualnie dr hab. Adam Kanigowski pracuje na Uniwersytecie w Maryland oraz kieruje projektem badawczym w Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego badania skupiają się na układach dynamicznych, teorii ergodycznej i ich powiązaniach z teorią liczb.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej na temat nagrody oraz uzasadnienie można znaleźć na stronie EMS.