Warsztaty dla nauczycieli i mini targi

Stoisko podczas targów

Podczas XX Konferencji „Informatyka w Edukacji” odbyło się ponad pięćdziesiąt  warsztatów dotyczących metodycznych aspektów kształcenia informatycznego,  stosowania nowoczesnych technologii na zajęciach z uczniami, studentami i osobami dorosłymi. Tematyka warsztatów była bardzo rozległa od ewaluacji stanu edukacji cyfrowej po cyfrowe bezpieczeństwo. Opisy warsztatów znajdują się na stronie Warsztaty 2024 | XX Konferencja Informatyka w Edukacji (umk.pl). W trzecim dniu konferencji tradycyjnie już odbyły się dodatkowe darmowe warsztaty dla nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym samym czasie można było odwiedzać stoiska firmowe, na których były prezentowane najnowsze rozwiązania dla szkół i szkolnictwa wyższego, m. in.: pracownie sztucznej inteligencji, roboty edukacyjne i ich zastosowanie w nauczaniu różnorodnych przedmiotów, asystenci cyfrowi uczniów i nauczycieli sterowani sztuczną inteligencją. Na około 20 stoiskach można było porozmawiać z przedstawicielami znanych firm, tj. Microsoft, Intel, DELL, iSpot, Google, Vulcan, Shape Robotics. Ze sztandarowymi produktami firm można zaznajomić się na stronie konferencji http://iwe.mat.umk.pl.