Jubileuszowa odsłona konferencji „Informatyka w Edukacji”

Uczestnicy konferencji na auli

W dniach 25-27 czerwca 2024 roku na naszym Wydziale odbyła się XX Konferencja „Informatyka w Edukacji”, IwE2024 (http://iwe.mat.umk.pl). Tematem przewodnim konferencji było „Kształcenie informatyczne drogą do cyfrowej transformacji społeczeństwa”. W konferencji wzięło udział około 300 nauczycieli akademickich i szkolnych, przedstawicieli ministerstw, instytucji i firm związanych z kształceniem i edukacją informatyczną. Podczas wykładów plenarnych, paneli dyskusyjnych, referatów i warsztatów poruszano najbardziej współczesne tematy, takie jak: wizja szkoły po cyfrowej transformacji, wpływ sztucznej inteligencji na edukację, losy smartfonów w szkole, programowanie robotów, metodyka nauczania przedmiotów informatycznych, przygotowanie cyfrowe nauczycieli szkolnych i akademickich.

Podczas uroczystej kolacji, która odbyła w Hotelu Copernicus, tradycyjnie  wręczono statuetki Aniołów Konferencji IwE osobom, które wyjątkowo zasłużyły się merytorycznie lub organizacyjnie dla konferencji. Z okazji jubileuszu przygotowano sześć statuetek. Wyróżnione zostały następujące osoby: Dariusz Andrzejewski - dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 Im. Jana Pawła II we Wrześni, Mariusz Piwiński – prof. WFAiIS na UMK w Toruniu, dr Marta Burzańska – WMiI UMK w Toruniu, Sławomir Wierzcholski – Nocna Zmiana Bluesa, Ewa Romanowska – Bar WMiI UMK, Katarzyna Kuczmarska – Hotel Copernicus. Nagroda ta jest przyznawana od 2017 roku. Nazwiska osób wyróżnionych w tej i dotychczasowych edycjach IwE znajdują się na stronie Anioły IwE | XX Konferencja Informatyka w Edukacji (umk.pl)