Jubileusz prof. Wojciecha Kryszewskiego

Autor wykładu
fot. Andrzej Romański

Podczas VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej, w dniu 20 czerwca, odbyła się specjalna sesja poświęcona profesorowi Wojciechowi Kryszewskiemu, z okazji jego 65. Urodzin. Profesor Kryszewski przez 26 lat, do roku 2018, pracował na naszym wydziale, przez 6 lat kierował Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera i wciąż aktywnie działa na jego rzecz, będąc Przewodniczącym Rady Naukowej, a także Redaktorem Zarządzającym czasopisma Topological Methods in Nonlinear Analysis wydawanego przez Centrum. Obecnie jest profesorem zwyczajnym na Politechnice Łódzkiej. W sesji poświęconej profesorowi Kryszewskiemu, poza jego własnym wykładem, można było wysłuchać wykładów jego współpracowników oraz uczniów: prof. Andrzeja Szulkina (Univ. Stockholm), prof. Aleksandra Ćwiszewskiego (UMK) i prof. Jarosława Mederskiego (IM PAN).