VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej

Uczestnicy konferencji
fot. Andrzej Romański

W dniach 17-21 czerwca odbyło się na naszym wydziale VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej. Wzięło w nim udział 150 uczestników, w tym połowa z zagranicy. Głównym organizatorem było Uniwersyteckie Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera działające na UMK. Poza wykładami plenarnymi uczestnicy spotykali się w kilku sekcjach tematycznych: Topological and monotonicity methods in differential equations, Variational methods and critical points, Metric fixed point theory and related topics, PDEs and applications, Surface and low dimensional dynamics, Topological invariants and applications, Various aspects of nonlinear analysis. Miasto Toruń zasponsorowało m.in. dwie imprezy towarzyszące: występ zespołu Stowarzyszenia Popierania Kultury Ludowej „Młody Toruń” oraz koncert kwartetu smyczkowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Dzięki współpracy z wydawnictwem LOGI przygotowany został specjalny zeszyt z łamigłówkami logicznymi, zawierającymi ukryte hasła związane z matematyką.