73. spotkanie Toruń JUG - O "Tanim AI" oraz "Keycloaku w praktyce" 26 czerwca 2024 r.

Zapowiedź wydarzenia z informacjami o nim

Zapraszamy na kolejne, ale ostatnie w tym sezonie, spotkanie w ramach Toruń JUG.
Spotkanie odbędzie się w środę 26 czerwca 2024 r. w godzinach 18:00-20:00 w sali S9.
Wstęp wolny a rejestracja dostępna jest poprzez stronę wydarzenia https://www.meetup.com/Torun-JUG/events/301701188

Zrób To Sam, czyli AI, na którą Cię stać

Chciałbym Was wszystko zaprosić na trochę praktycznych zajęć związanych z modelami generatywnymi. Mało slajdów, dużo kodu, wszystko po to, żeby zrozumieć jak najlepiej wykorzystać modele, narzędzia i biblioteki do tworzenia ciekawych rozwiązań.

Celem tej prezentacji w stylu hands-on jest też pokazanie, jak wykorzystać dostępne otwarte (nawet jeśli nie zawsze do końca) narzędzia, bez konieczności płacenia milionów monet firmom takich OpenAI czy nVidia.

O prelegencie:

Zbyszko Papierski – Search engineer próbujący zarządzać zespołem ludzi z 17 latami doświadczenia w zawodzie. W tym momencie prowadzi domenę Searcha w Brainly i próbuje się nauczyć zbyt wielu nowych umiejętności na raz, takich jak gra na perkusji czy znajomość języka japońskiego.

Praktyczne przykłady autentykacji z Keycloakiem

Podczas prezentacji odpowiemy sobie na pytania:
- Jak wykorzystać Keycloaka do wprowadzenia autentykacji oraz autoryzacji w systemach legacy i nie tylko?
- Jak rozszerzyć domyślne funkcjonalności dla własnych potrzeb?
- Jak monitorować działanie Keycloaka?
- Jak to wszystko skonfigurować na Kubernetesie?

O prelegencie:

Michał Puchawski - DevOps/Java Developer w ecom.software. Fan eksperymentów i wprowadzania nowinek do kodu. Poza pracą, zwiedza kraj na motocyklu.