VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej, SNA 2024

Zdjęcie ilustracyjne

W dniach 17-21 czerwca 2024 r. na WMiI odbędzie się VIII Sympozjum Analizy Nieliniowej, organizowane wspólnie z Uniwersyteckim Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera.
Tematyka skoncentrowana będzie głównie wokół następujących obszarów: metody topologiczne w równaniach różniczkowych, modelowanie matematyczne w nauce i technologii, metody wariacyjne i punkty krytyczne, optymalizacja i sterowanie, metryczna teoria punktów stałych, równania różniczkowe cząstkowe i ich zastosowania, dynamika niskowymiarowa, niezmienniki topologiczne i ich zastosowania.

We wtorek 18 czerwca odbędą się następujące uroczystości:
  • wręczenia Medalu im. J. P. Schaudera profesorowi Thomasowi Bartschowi z Uniwersytetu w Giessen,
  • wręczenia Nagrody im. J. P. Schaudera dla młodych matematyków dr. Bartoszowi Bieganowskiemu (UW, UMK) oraz wyróżnień w tym konkursie dr. Wojciechowi Górnemu (Universität Wien) i dr. Jakubowi Skrzeczkowskiemu (Oxford University),
a w czwartek 20 czerwca odbędzie się specjalna sesja poświęcona prof. Wojciechowi Kryszewskiemu, długoletniemu pracownikowi WMiI, zasłużonemu dla CBN i znanemu specjaliście w zakresie metod topologicznych w analizie nieliniowej.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat Sympozjum znajduje się na stronie sna.mat.umk.pl.

Partnerami wydarzenia są Uniwersyteckie Centrum Doskonałości DAMSIEuropejskie Towarzystwo Matematyczne i Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, a także Miasto ToruńWydawnictwo LOGI oraz Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.