Wyróżnienie na międzynarodowych zawodach matematycznych w Ostrawie

Zespół z dyplomem.

W dniach od 12 do 15 kwietnia 2024 r. studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UMK wzięli udział w 31. edycji międzynarodowych zawodów matematycznych "Vojtech Jarnik Mathematical Competition" organizowanych przez Uniwersytet w Ostrawie (Czechy). Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu był reprezentowany przez następujących studentów: Agnieszka Gołembiewska, Julia Wilczyńska, Adam Konysz, Łukasz Kotlewski, Maciej Dudek oraz Paweł Gołębiewski.

Na zawodach Łukasz Kotlewski zdobył wyróżnienie. W międzynarodowym konkursie matematycznym startowało 91 studentów z takich krajów jak: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Polska, Słowacja, Serbia i Węgry. Polska była reprezentowana przez AGH, UJ, UMK, UŚ oraz UW. Dr Robert Skiba był opiekunem studentów w trakcie zawodów i wchodził w skład międzynarodowego jury, które było odpowiedzialne za organizację zawodów. Wyjazd studentów został sfinansowany z grantu: Grant4NCUStudents.