Zawody XXXI Olimpiady Informatycznej

Uczestnicy Olimpiady przy komputerach rozwiązują zadania

W dniach 13-15 lutego 2024 r. na naszym Wydziale odbywały się zawody II etapu XXXI Olimpiada Informatyczna. W zawodach wzięło udział 39 uczniów reprezentujących szkoły średnie z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Przez trzy dni zawodnicy wykazywali się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu.
Zawody składały się z dwóch 5-godzinnych sesji programistycznych poprzedzonych 3-godzinną sesją próbną. Programy zawodników oceniane są automatycznie przez System Internetowy Olimpiady.
Zawody II etapu odbywały się jednocześnie w ośmiu ośrodkach w Polsce. Najlepsi zawodnicy awansują do finału Olimpiady. Finaliści Olimpiady są przyjmowani w pierwszej kolejności na studia informatyczne we wszystkich najlepszych uczelniach w kraju. Spośród nich wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną i inne międzynarodowe konkursy informatyczne. Więcej informacji na temat Olimpiady można znaleźć na stronie www.oi.edu.pl.
Olimpiada finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego „Organizacja i przeprowadzenie olimpiad przedmiotowych i interdyscyplinarnych w latach szkolnych 2022/2023, 2023/2024, 2024/2025”.