Programowanie zespołowe
Strony zespołów programownia zespołowego w roku 2024/25
Archiwum stron zespołów programowania zespołowego w latach 1999/00 – 2023/24 (dostęp z sieci wewnętrznej Wydziału)
Projekt zespołowy
Projekt zespołowy jest przedmiotem przewidzianym w programie studiów inżynierskich na kierunku Matematyka stosowana na III roku. Celem zajęć jest umożliwienie studentom zdobycia doświadczenia w pracy zespołowej w warunkach zbliżonych do tych, w jakich przebiega praca w firmie, która ma eksplorację danych lub uczenie maszynowe jako główny profil działalności lub jako działanie wspomagające proces podejmowania decyzji.
Studenci są podzieleni na zespoły 3-4-osobowe, na czele każdego stoi kierownik. Zadaniem kierownika jest organizacja pracy zespołu oraz dbanie o terminowość wykonywanych prac. Opiekunem każdego zespołu jest osoba z otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. Zadaniem opiekuna jest dostarczenie danych, postawienia zadania, pomoc w realizacji i nadzór nad postępem prac. Dotychczas zespoły współpracowały z następującymi firmami i instytucjami: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy, Geofizyka Toruń S.A., Apator SA, MGA Sp. z o.o., Urząd Miasta Torunia, Grupa Neuca, Polski Holding Hotelowy, StateStreet Bank, Grupa Allegro, Saventic, Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, IF Research Polska, Biuro Karier UMK, Coinfirm.
Przedmiot kończy się publiczną prezentacją wyników zrealizowanych projektów, która ma charakter konkursowy. Najlepsze projekty są nagradzane przez dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki. Realizowany w roku akademickim 2021/22 projekt ,,Wskaźniki rentowności w hotelarstwie a wskaźniki makroekonomiczne w Polsce. Czy hotelarstwo jest wskaźnikiem wyprzedzającym dla gospodarki?’’ uzyskał wyróżnienie Rady Programowej Forum Teleinformatyki w kategorii ,, Najlepsza praca z zakresu aspektów ekonomicznych informatyzacji’’ w Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Młodych Mistrzów ,,Ekonomiczne aspekty informatyzacji Państwa’’.